SMSkou do pekla

Autor: Lukáš Kačaliak | 3.4.2018 o 7:00 | (upravené 5.4.2018 o 9:00) Karma článku: 10,31 | Prečítané:  6872x

V tomto článku by som chcel nadväzovať na praktiky jednotlivých spoločností,s ktorých niektoré ešte stále na Slovensku fungujú. 

Pamätáte si ešte na tú reklamu,kde vám pani garantuje peniažky do 10 minút? Alebo tá aktuálna ,ktorá ešte pred nedávnom bežala v telke. 

Princíp je jednoduchý.Bežný Slovák nezarobí toľko,aby pred výplatou neriešil problém s peniazmi. Každý to už minimálne raz riešil. Náš výdaj je častokrát vyšší ako príjem, hlavne preto ,že sa stále nájde niečo ,kde by bolo treba investovať.

Smskou k exekucii:

Od roku 2010 do roku 2015 frčala na Slovensku populárna pôžička : SMSKOVA

Spoločnosť ponúkala krátkodobé pôžičky od 100-350€. Pričom výška odplaty pre jednotlivé obdobia bola rôzna.Po odoslaní odplaty na účet spoločnosti sa ale vôbec nejednalo o splátku -iba o odmenu za poskytnutie sumy. Výška tejto sumy sa pohybovala v závislosti od počtu načas splatených pôžičiek. Principiálne klasický odmeňovací klubový systém, pričom vaša odmena za vernosť bola nižšia suma za predĺženie splatnosti pôžičky. Takže,ak ste si ako nováčik požičali 100 euro a zvolili ste splatenie sumu 110 euro o 10 dní, mali ste na výber dve možnosti o 10 dní zaplatiť 110 euro /splatenie pôžičky/ alebo 10 euro a následné ďalšie predlženie sumy 110 euro o ďalších 10 dní.Služba fungovala jednoducho ,každý kto sa zaregistroval a zaplatil poplatok za registračnú kartičku vo výške 5 euro sa ocitol vo svete,kde vám peniaze poskytli do 10 minút len za dve smsky. Prvá smska bola "žiadosť" a druhá "ANO SUHLASIM"- čím spotrebiteľ uviedol súhlas so zmluvnými podmienkami,s ktorými sa cez telefón nemal šancu stretnúť.Samotná RPMN je viac ako 1000 percent a zmluva je neplatná.Túto pôžičku bolo možné predĺžiť maximálne po dobu troch mesiacov. Ak ste požadovanú sumu do troch mesiacov nezaplatili - nastalo peklo: nespočetné množstvo zmeškaných hovor, exekútor, kontaktovanie známych,....Ich vôbec nezaujímalo ,že sú v nepráve, pretože bežný Slovák nemá šancu vedieť ,čo je dobré a čo neprijateľná zmluvná podmienka.Ďalšou alarmujúcou vecou je fakt,že zmluvu o pôžičke častokrát spotrebiteľ dostal len na vyžiadanie /email,telefon/ a častokrát až po odoslaní súhlasu.

Na základe rozhodnutí Ministerstva vnútra ,ktoré zmluvy posudzujú sa tieto zmluvy považujú za neplatné a všetky sumy presahujúcu sumu pôžičky sa považujú za neoprávnené obohatenie. 

Pri pôžičke 350 euro a odmene 35 euro ste sa pri konečnej sume mohli vyšplhať na konci trojmesačného obdobia aj do sumy 650 euro. Čo je už neprimeraná výška. Pri nesplatení alebo neprdĺžení zaplatením poplatku prichádza na rad exekúcia okolo 65 euro /poplatok za exekútora+ upomienková smska/. Príklad rozhodnutí súdov , ktoré na danú spoločnosť poukazujú:

https://otvorenesudy.sk/decrees/2928409?l=sk&q=bezd%C3%B4vodn%C3%A9+obohatenie+smscredits

https://otvorenesudy.sk/decrees/2765310?l=sk&q=bezd%C3%B4vodn%C3%A9+obohatenie+smscredits

Zmluvy ,ktoré daná spoločnosť poskytovala sú označované za neoprávnené obohacovanie , obsahujú neprijateľné zmluvné podmienky,odmena pre obchodníka je v rozpore s občianskym zákonníkom a zmluva od tejto spoločnosti neobsahovala náležitosti potrebné k poskytovaniu spotrebiteľských úverov na základe zákona o spotrebiteľskom úvere v príslušných rokoch. Otvorené súdy na webe sú plné rozhodnutí v neprospech aj tejto spoločnosti.

Ak má niekto pochybnosti o svojej zmluve neváhajte ju odoslať na Ministestvo spravodlivosti odd. spotrebitelkkých zmlúv. Snáď sa raz dočkáme na Slovensku slušného podnikania.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Saková vysvetľovala Kiskovi kauzy, vymenovať by ju mal vo štvrtok

V Moste-Híd dúfali, že Smer vyberie za ministra vnútra človeka, ktorý nebude polarizovať spoločnosť. Kaliňákova spolupracovníčka im neprekáža.

KOMENTÁRE

Saková zdedila postupy, ako chrániť našich ľudí

Denisa Saková ako ministerka je splneným smeráckym snom.


Už ste čítali?